среда, 7 декабря 2016 г.

Зразки творів для учнів 5-их класів

1. Я дивлюсь на картину І. Левітана...
Я дивлюсь на картину І. Левітана і бачу, як осінь господарює в природі, загадкова, золота. Погода стоїть сонячна. Небо блакитне, веселе. Кущі і дерева вдяглися у святкові палаючі шати. Особливо виділяються берізки. Вони вбралися у золото, мов дівчата на свято. Стоять, красуються. Вода в річці холодна, чиста, прозора. Хмаринки, мов білі вітрила, повільно пливуть над землею. Сонечко, наче веселе маля, привітно всміхається згори. Загалом картина викликає бадьорий, мрійливий настрій. Осінь, справді, золота і прекрасна.

2. Гармонія людини і природи на основі творів "Дивак" та "Сіроманець"


    Гармонія людини, у моєму розумінні, - це коли людина і природа живуть дружно. Людина піклується про природу, оберігає її, а природа допомагає людині: дає їй ліки, харчі, приносить задоволення.
   У творах "Дивак" (Г. Тютюнник) та "Сіроманець" (М. Вінграновський) зображено героїв, які люблять природу, дбають про неї. Олесь із оповідання "Дивак" любив спостерігати за природою, допомагав їй: нагрібав чобітками снігу під корінь, щоб сосна не впала, намагався врятувати плітку від щуки; дуже шкода йому коней, коли дід хльоскає їх батогом. 
    Сашко із повісті "Сіроманець" теж любив природу, тварин. Він приручив вовка, який став йому кращим другом. Сашко хотів урятувати Сіроманця від сліпоти. Вовк також прив'язався до Сашка, проводжав його через ліс, чекав на нього зі школи.
    І Олесь, і Сашко жили в гармонії з природою, і це приносило їм задоволення.


3. Чи завжди добро перемагає зло із оповідання "Лось" Є. Гуцала
      У казках добро завжди перемагає зло. Тому що люди хочуть цього. Але в житті це не завжди так. В оповіданні "Лось" зображено боротьбу добра і зла. Коли мисливці врятували лося від вовків, перемогло добро, коли лось провалився на річці через тонкий лід - це зло, небезпека, що нависла над твариною. Та хлопчаки не дали їй загинути, врятували від смерті. Тут добро перемогло. Та коли постріл Шпичака обірвав життя лісового велетня, перемогло зло. Шпичак - людина нещира, черства, хоча в кінці твору він жалкує, що вбив лося. Чи то від страху, що на нього заявлять, чи, може, в його душі ворухнулось добро? Хочеться в це вірити. 


4. Чому односельці вважвють Олеся диваком?
   Зовні Олесь нічим не відрізняється від від інших дітей. Невеличкий на зріст хлопчик з чорними очима. Але душа в нього не така, як у всіх. І погляд у нього широкий, наче хоче збагнути увесь світ. Хлопчик особливий тим, що він дуже любить природу; веде себе так, наче сам є частинкою природи. Йому шкода навіть молодого льоду, що його псують хлопчаки. Олесь плаче за маленькою рибинкою, що попалася щуці, залишає у дуплі шишкудля дятла. Не всі здатні на таку відданість природі, на таку щедру душу. тому Олеся і називають диваком.

5. Чи були корисними для Олеся повчання діда ("Дивак")
   Я думаю, що дід Прокіп хотів, щоб Олесь добився чогось у житті. Можливо, не завжди добром і ласкою, а іноді переступаючи через інших. "Того ліктем, того - почотом...Гульк - уперед вийшов", - говорить він. У дідуся своя школа виживання: все потрібне нести додому, соломи для себе побільше набрати, не шкодуючи коней. Дід Прокіп повчає онука, як жити: "Тут, на землі, не бити не можна". Щоб вижити, треба бути сміливим і напористим. Але дідусь дуже любив Олеся, Думаю, що йому слід було підібрати інші слова, щоб повчати Олеся.

6. Хто є найбільшою загрозою для тварин у лісі у творі "Лось"?
   Загрозою для тварин у лісі за твором "Лось" є голод. Тому люди підгодовували лося в заповіднику. Інша загроза - тонка крига на річці, де тварина п'є воду і може провалитися. Та найбільшою загрозою для тварини в лісі є людина, зла, черства, жорстока. Заради наживи дядько Шпичак убив лося із заповідника. Хлопчаки його тільки врятували з крижаного полону, та дядько пострілом позбавив життя тварини - частинки живої природи. Автор своїм твором хоче застерегти людей від необдуманих вчинків, нагадати, що тварини - це живі істоти і їх треба берегти.
Комментариев нет:

Отправить комментарий